Reieluu ja -kael täisnurga all 25.09.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kui reieluu ja -kael täisnurga all, siis mismoodi see mõjutab kõnnakut?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Raske seletada kuidas see kõnnakule mõjub. Puht mehhaaniliselt on pinge luus seda suurem, mida suurem on reieleuu telje ja reieluu kaela telje vaheline nurk. Mida suurem on ka see nurk, seda ebaühtlasemalt jaotub rõhk liigespinnal ja seda ebaühtlasemalt toimub liigese kulumine ehk seda kiiremini artroos. See on küll ainult üks võimalik mehhanitsistlik seletus artroosi tekkele, kuid mingi iva võiks selles olla.