Ebamugavustunne vasakul roiete all 22.08.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Aasta tagasi hakkasin midagi tundma vasakul pool roiete all, see pole otseselt valu, aga segab olemist! Pool aastat hiljem sattusin suurte kõhuvaludega haiglasse, kus täpset põhjust ei leitudki, öeldi et jämesooll on ärritunud sool! Paari kuu pärast olid valud jälle tagasi ja samal ajal on tunda seda ebamugavustunnet vasakus küljes! Kõhtu kergelt sisse tõmmates on see vasak roidekaar tunduvalt rohkem välja ulatunud(suurem)kui parem roidekaar! Kas selline asi on normaalne? Millega võiks tegu olla ja millised uuringud peaks tehtama?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna ei tea, milliseid uuringuid on juba Teile tehtud, siis ei oska ka midagi juurde soovitada. Elementaarne oleks ära teha ultraheli uuring, üldvereanalüüsid ja koloskoopia. Kui nendest midagi ei selgu, siis oleks vaja ka kompuuteruuring. Iga asümmeetria inimese juures ei ole ei ole veel haigus, Teie osas seda hinnata ei oska, kuna pole näinud. Ka on võimatu nende andmete alusel öelda, mis haigusega võiks Teie puhul tegu olla.