Sabakondi operatsioon 16.08.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist!
Mul aasta aega tagasi tekkis sabakondil paistetus ja lõigati lahti!
Asi oli nii hull, et ma ei saanud isegi eriti kõndida!
Nüüd aasta hiljem tuli sama jama ja lõigati täna jälle lahti!
Öeldi, et kui põletik ära läinud, tuleks üldse sabakont ära lõigata!
Kui ruttu võib Eesti lõikusele aja saada?
Ja kas selle lõikusega kaasneb mingeid riske, mis võivad tekkida peale operatsiooni?
Kui pikk võib olla peale operatsiooni taastumisaeg?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

"Sabakondi paistetus " võib tähendada kahte erinevat haigus. Üks on pilonidaalsiinus ja teine paraproktiit. Operatsioonid, mis radikaalseks raviks tehakse, on täiesti erinevad. Sabakonti kummagi puhul ära ei opereerita. Peale mädaniku avamist võiks kahe operatsiooni vahe olla vähemal 1 kuu. Erinevates raviasutustes võivad operatsioonile saamise järjekorrad olla erinevad, kuid sellise asjaga peaks selle ajaga ette saama küll.