Mädanevad verevalumid 19.07.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu poeg, 15, tegeleb karatega, kuid viimasel ajal oleme suures hädas. Nimelt tekivad tal lihasesisesed verevalumid, mis tekitavad suure turse ja palaviku ning lõppevad tugeva mädakoldega. Mädakolded on suured ja sügavad ning vajavad lahtilõikamist. Mida teha? Kas spordialaga tuleks lõpetada või annab ennetada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Verevalumite muutumine mädapõletikuks ei ole päris loomulik asjade käik. Selgitada tuleks selle põhgjus - võimalik infektsioonikolle organismis, imuunsuse langus vms.
Praeguses situatsioonis kontak/ekstreemtsport ei ole soovitav.
Peaks pöörduma selle murega perearsti juurde.