Eesnäärme vähi op järgne haav 09.07.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Oli eesnäärmevähi op.sellest on möödas 1kuu ja haav ei kasva kinni. 1 cm on lahti ja tuleb vedelikku ja kateeter on see veel raviarst ütleb et asi on rasvumises ja tuleb veel oodata 3 nädalat, kas ei tuleks teha mingeid lisaproove või on see normaalne, et kinni ei kasva, kaalun 110 kilo?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ülekaalulisus on kindlasti paranemist mittesoodustav faktor. Kui midagi uurida, siis võiks teha bakterioloogilise külvi haavaeritusest. Kui aga temperatuur on normis ja ka muud põletikunäitajad puuduvad, siis pole ka sellel mõtet ja tuleb lihtsalt oodata -paranemine võtab oma aja.