Kõhu rasvkoes kõva tükk 01.07.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ca. 6 kuud tagasi katsudes leitud kõhu rasvkoes kõva umbes hernesuurune tükk. Katsudes valus ei ole. Kõhulihaseid pingutades tunda, et asub otse rasvkoe sees, mis naha ja kõhulihaste vahele jääb. Asukoht nabast ca. 10 cm paremale ja 2cm. alla. Pole täheldanud suuruse muutumist viimase poole aasta jooksul, samuti seedimises ja muus osas pole muutuseid täheldanud. Millega võiks olla tegu, kas peaks näitama tulema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla lipoomi ehk rasvkasvajaga. Kui vaevusi ei põhjusta, ei pea midagi tegema. Kui segab, peaks kirurgiliselt eemaldama.