2 suurt varvast valutab ja on sissekasvanud küüs 25.06.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minul on suur varvas valus. Enne tuli suurest varbast mäda, aga enam ei tule, aga nüüd suure varba liha veritseb ja on valus, suur varvas on sinine ka kergelt. Mul on see probleem mõlemal suurel varbal, aga mulle tundub, et vasaku jala suurel varbal pole sissekasvanud küüs. Täna puhastasin aseptiga ära ja panin jääkuubiku sinna peale, aga hommikuti on kuivanud veri suure varba küüne peal. Minu küsimus on selles, et mida pean tegema, et see sissekasvanud küüs ja küüne valu ära läheks? Lõiganud olen küüsi, aga ei mitte midagi ei aita.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Suure tõenäosusega on Teil tegu siisekasvanud küünega ja see vajab reeglina väikest operatsiooni. Peaksite pöörduma üldkirurgi vastuvõtule.