Kergkipsiga kõndima hakkamine 11.06.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Peale 4. nädalat kipsi sain neljaks nädalaks kergkipsi, millega pean hakkama kõndimist ja jalale toetamist harjutama, loomulikult kargu abil. Nimelt oli mul kannaluu murd.
Kuid ma ei suuda jalale astuda. Valus ei ole. Loomulikult proovin hetkel kas ainult varvaste peal või siis hästi vaikselt, aga ei miskit, palju mugavam on ühel jalal karkudega hüpata. Kas võib olla, et lihased nõrgaks jäänud vms. Kas on mingeid spetsiaalseid harjutusi või kaua võib minna, et saan nt ühe kargu peale toetudes natukenegi kõndimisega hakkama?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Seda kui kaua aega läheb, sõltub Teist ja treenimisest. Mingeid spetsiaalseid harjutusi ma küll ei tea - lihtsalt proovige järjest suurema raskusega (siiski osalisega) jalale toetada. Valu endale seejuures tekitada ei tohiks.