Seljalüli nihkumine 24.04.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Mul viimase aasta jooksul seljalüli paigast nihkunud. Teine kord juhtus nüüd nädal tagasi, ja eriti valusalt. Tekkis küsimus, et kas peaks selle kirurgiliselt korda tegema, kuna see valu on ikka väljakannatamatu. Esimene kord võttis aega parnemiseks 4 kuud. Seekord on asi ikka tunduvalt hullem. Ja mis valuvaigistid aitaksid sellisel juhul kõige paremini?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Seljalüli nihkumine Teil vaevalt on - pigem on tegu lülivaheketta nihkumise ja selle surve närvijuurele annabki suure valu. Tegu on neurokirurgilise probleemiga, mina vaid üldkirurg ja selles küsimuses ebakompetentne. Kõik valuvaigistid on head, mis valu ära võtavad. Kindlasti on tugevamaid ja nõrgemaid, nagu ka valusid. Kahurist varblast lasta ei ole mõtet, sama kehtib ka valu puhul. Tugevamad valuvaigistid on reeglina retseptiravimid. Radikuliidi puhul võiks hea olla näiteks diclofenac - pealemäärimise rohtudes saab seda ka ilma arstitäheta, tabletid on aga retseptiga.