Mõra patella kõhres 20.04.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Käisin parema põlvega uuringul, mis tegi valu ja sain vastuse:
patella kõhres on mõra ja väike turse signaal.
Tahtsin küsida, kas on väga kehv seis jalaga või mitte.
Ja kas on võimalik selle jalaga sporti teha või mitte?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist spetsiifilise ortopeedilise proibleemiga, milles ei pea end spetsialistiks. Igasuguse spordivigastuse korral tuleb vältida treeningut läbi valu, teha võib harjutusi, millega valu ei kaasne. Kuna vaevused tekkisid pingutuse ajal, siis sellist tüüpi pingutusi tuleks vältida mõni aeg ja siis on lootust, et paraneb iseensest.