Teismelise tüdruku korduv kõhuvalu 15.04.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

TERE, KIRJUTAN SEOSES OMA 15AASTASE TÜTRE KORDUVA KÕHUVALUGA ÜMBER NABA JA KA PAAR CM ÜLALPOOL NABA. KORDUB AASTAS UMBES KAKS-KOLM KORDA. KESTAB 3 PÄEVA KUNI NÄDAL JA LAPSE JAOKS VALULINE JA EI TUNDU, ET TA TEESKLEKS, ET MITTE KOOLI MINNA. PALAVIKKU POLE JA KUI VALU TULEB, SIIS ON TA AINULT KONKREETSES PIIRKONNAS, ÜMBER NABA. SÖÖME ME TERVISLIKULT, GAASILISI JOOKE KOJU EI OSTA. LAPSEL KA TEINE PROBLEEM, PISSIB SIIAMAANI ÖÖSITI ALLA, KUNA EI TUNNE HÄDA MAGADES. SEE ALGAS, KUI TÜDRUK OLI 3AASTANE JA MEIE, VANEMAD LAHUTASIME.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise kõhuvalu puhul ei saa välistada orgaanilist patoloogiat, aga samuti tuleb kõne alla psühhogeenne faktor. Viimane ei tähenda kindlasti seda, et Teie tütar teeskleb. Kindlasti ei teeskle ta ka ju voodimärgamist öösiti, mis on sellises eas noore daami kohta kindlasti probleem. Soovitan Teil koos tütrega perearsti poole pöörduda ja rääkida mõlemast hädast, kuna need võivad olla ka seotud. Psühhoteraapia võib sellistel juhtudel teha imet, teinekord on sellistes küsimustes edukamad psühholoogid.
Kahjuks sellise kirja järgi diagnoosi ega ravi määrata pole võimalik.