Hemorroid või midagi muud? 15.04.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olid vaevused päraku piirkonnas. Peale vetsus käimist tekkis torkiv valu, mis andis mõnda aega peale vetsus käimist järele. Perearst kirjutas välja päraku küünlad, alguses tundus, et nendest ei ole abi, kuid hiljem muutus asi paremaks. Kuid ometi, nädalaid juba väga hea olla olnud, aga kui kõht on lahti, siis tekib kipitustunne ikkagi, tundub nagu midagi tuleks välja ja siis läheb jälle sisse tagasi! Minu küsimus siis selline, et kas sisemiste hemorroidide puhul võib ka nii olla, et need on, aga veritsust ei ole? Sest veritsust ei ole ma märganud, ainult kipitav tunne, vahel isegi tunne, nagu midagi liigutaks seal!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kipitustunne on iseloomulik vaevus pärakulõhe korral. Hemorroidid, kui nad lausa põletikus ei ole, ei tohiks valutada. Ilma nägemata/katsumata pole kahjuks siiski võimalik öelda, millega tegemist.