Paremal jalal moodustis, valu 09.04.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lisatud on foto. Punasega on ring ümber tõmmatud. Nimel on paremal jalal mingi moodustis, ei saagi aru, kas muna või selline pehme kude. Jalga vabalt hoides, täistald maas, seda näha ei ole, samuti käega siis mudides ka väga tunda ei ole. Kui jala varvastele sirutan tuleb nähtavale, ta on nagu mingi luukondi peal või juures. Ta on selline tükike, pehmem ja saan kohapeal teda liigutada ehk ta ei ole lihtsalt kõva tükk millegi küljes kinni, liigub ja krudiseb. Katsudes valu ei tee, kui jalga väänan väljapoole raskusega (nagu parempoolsel pildil) on jalg valus seal kandis ehk ma ei saa jalga ilma valuta väljapoole väänata. Vahel on jalaringe selle jalaga valus teha, annab sealt kohast tunda. Seda moodustise asja panin kunagi ammu tähele, vist u 2,5a tagasi, aga ta ei häirinud. Mure tekkis 2012 sügisel, kui see jalg hakkas tunda andma. Käisin ka tookord perearstil näitamas, ta ei osanud nagu midagi öelda. Saatis ainult jalavalu pärast neuroloogi juurde, ka sealt midagi ei tuvastatud. Ainult sain väänamist palju. Perearst tegi ka mingi lihaste vereanalüüsid, need näidud olid korras. Kui jalg palju koormat saab, nt olen päeva jooksul palju jalul, mu töö nõuab seda tihti, siis see jalg ka rohkem valutab. Mis moodustis see on, kas see võib olla seotud sellega, et jalga ei saa nt välja väänata tekitab valu, või on hüppeliigesega mingi jama, ei tea ise et oleks selle välja väänanud või vigastanud, paistes ei ole ka jalg olnud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla ganglioniga, kuid 100% seda väita ilma nägemata/katsumata ei saa. Soovitan pöörduda ortopeedile.