Liigliha keele all 18.03.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on nimelt keele alla kasvanud liigliha peale keeleneedi paigaldamist... seda panin tähele alles aasta tagasi, kui tahtsin keeleneeti vahetama hakata, aga siis selgus, et keeleneedi alumine munak on keele sees ja peale on kasvanud liigliha... seega keeleneeti enam kätte ei saa... Kas Eestis on selle eemaldamine ilma Eesti haigekassata võimaik? Kuhu peaksin pöörduma ja mis võiks ollla ligikaudne maksumus?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pöörduma peaksite kas 1) näo- ja lõualuu kirurgi poole või 2) stom.kirurgi poole. Sellise vahelesegamise maksumust ma teile öelda ei oska. Pole minu eriala (olen üldkirurg) ja vaevalt päris sellist operatsiooni ka kellelgi hinnakirjas on. Kindlasti on see võimalik ilma haigekassa liige olemata, kuid sellisel juhul tuleb selle eest maksta. Erinebates kohtades võidakse küsida erinevaid summasid.