Põlvekedra nihestus 22.02.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

30. veebruaril vigastasin põve, põlvekeder oli paigast ära. Viidi kiirabiga Tallinna Lastehaiglasse, seal pandi paika ja kipsi. 8. veeb võeti kogunenud veri välja, 14. veeb võeti kips ära ja kirjutati välja ortop põlvekaitse . Püüan käia karkudega kandes põlvekaitset. Ilma abivahenditeta aga käia ei saa. Kui kaua võib aega minna, et liikuda ilma abivahenditeta? Kas see on normaalne?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Umbes kuu pärast peaksite saama liikuda ilma abivahendita. Ortoosi on siiki soovitav kanda veel kauem, eriti kui rohkem liikuda. See on täiesti normaalne asjade käik.