Üks puus teisest kõrgem. 02.02.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Nimelt selline mure, et üks puus ca 1-1.5cm pikem kui teine ja seejärel on paremal pool ribide alt nö sissepoole. Mida teha, mis selle muutmiseks teha saab ja miks see nii on?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Puusa 1,5 cm kõrguste erinevust tuleb lugeda normi variandiks - seda ei saa lugeda haiguseks, sest inimene ei ole päris sümmeetriline. Mis puutub aga ribide olukorda, siis selle kirjeldusest ei saa hästi aru, mistõttu ei oska ka vastata. Soovitan pöörduda perearstile, kes nähes oskab kindlasti paremini Teie küsimustele vastata, kui mina vaid kirjeldust lugedes.