Verevalum vasakul randmel 25.01.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Istusin toolil, nõjatudes vastu seljatuge ning vasak käsi rippus vabalt allapoole, kui äkki tundsin randmel tugevat valu, vaatasin siis seda ja seal oli suur ja sinine veresoon, punnis, Ajas natuke iiveldama ka. Mingi umbes 15 minuti pärast paistetus alanes ja ranne on nüüd valus ja verevalumi jäljega. Mis see olla võis, kas tromb või mis? Mida peaksib tegema?

Pildil on selle verevalumi keskel heledam laik, selle kohapeal oli veresoon punnis.

Tänud ette!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tromb ei tohiks anda verevalumit, pigem on tegu veresoone rebendiga. Verevalumi puhul peaks 48 tunni jooksul panema peale külma, et verevalum ei suureneks. Hiljem on soovitavad soojaprotseduurid (füsioteraapia, kompressid), et hematoom kiiremini resorbeeruks.