Muna peas 02.01.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Avastasin täna hommikul kogemata, et mul on peas vasakul kuklal (kaelast mõni cm ülevalpool) muna, mida katsudes tunda. Selline nagu kõva muna, võibolla umbes ploomikivi suurune. Hetkel valulik ei ole. Ise olen hetkel üsna hirmunud. Millega võiks tegu olla?
Perearstile minek tundub üsna mõttetu, sest tean, et sealt midagi tarka teada ei saa. Kelle poole võiks veel pöörduda? Olen nõus maksma eriarsti juures ise visiiditasu.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi võiks olla tegu ateroomiga - naha tsüstkasvaja, healoomuline. Siiski soovitaksin alustada perearstist, kelle saatekirjaga saaksite eraarsti juurde tasuta. Ilma perearsti saatekirjata saate ka ise makstes otse pöörduda kirurgi poole. Kui osutub vajalikuks operatsiooni tegemine (selle kasvaja eemaldamine) tuleb sel juhul ka selle eest siis endal maksta ja see on juba suurem summa kui lihtsalt arsti visiidi eest.