Parem sääremari valus, jalaveenid? 21.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Mure järgmine. Mul on juba pikemat aega paremas sääremarjas selline imelik tunne, algas nagu sellise õrna surinaga mida ma õhtul voodis tundsin. Ei oska seletada. Mitte otseselt valu, aga teravat valu lööb ka vahest ja vahest midagi nagu sikutab sääremarja seest. Ja sääremarjas sees tuksub kui magama jään või muidu rahulikult olen, mõnikord tunnen niisama ka, aga paistes ei ole olnud ja vaatamisel täiesti ok.
Probleem tekkis umbes 3 aastat tagasi, hakkasin see hetk ka beebipille võtma. Võtsin neid ainult 2 nädalat, sest need muutsid mu vererõhku nats kõrgeks ja mul oli halb enesetunne. Niipalju kui olen arsti juures käinud, siis on kõik korras olnud ja vereproov ei tuvasta põletikku.
Ma ei oska kuhugi pöörduda enam oma murega, sest perearst üles mulle, et ma kujutan ette seda.
Olen käinud ka kardioloogi juures koormus EKG tegemas. Selle alusel tunnistati mind täiesti terveks. Aga need asjad vist ei ole omavahel seotud.

Ma nüüd ei saagi aru. Millest see võib tulla? Kas on võimalik, et mul on jalaveenidega mingi probleem? Või on see nii, et kui vereproov põletikku ei näita, siis ei ole vaja muretseda?
Kas mul on põhjust muretsemiseks ja kui on siis kuhu ma pean pöörduma oma murega, tahaks kiiremas korras selgust saada.

Aitäh

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Veenihaigus Teie kirjelduse järgi on ebatöenäoline - veenihaiguse korral peaks olema turse või nähtavad laienenud veenid. Pigem võiks olla tegu neuroloogilise probleemiga. Soovitaksin konsulkteerida neuroloogiga.