Kas oleks vaja kirurgilist sekkumist? 04.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on kõhikinnisus ja peale WC-s käimist tekib päraku juurde suur paise(või midagi sellist).Tihti ka veritseb ja on valulik.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peaksite kõhukinnisuse lahendamiseks leidma siiski omale sobiva variandi - neid on päris palju. Kõige füsioloogilisem oleks kõhutegevust reguleerida söögiga - süüa palju juur ja puuvilja, soovitav toorelt. Kui sellest ei aita, võiksite kasutada spetsiaalseid taimeteesid ja kui ka need ei aita tuleks pöörduda farmakoloogiliste preparaatide poole. Sel teemal võiksite konsulteerida oma perearstiga. Mis puutub päraku juures olevasse moodustisse, siis ilmselt on tegemist kõhukinnisuse tagajärjel tekkinud hemorroididega, kuigi ilma nägemata seda väita 100% siiski ei julge.
Mõningatel juhtudel vajab see ka kirurgilist sekkumist. Esmalt pöörduge perearstile ja kui tema leiab vajaliku, siis suunab Teid kirurgi vastuvõtule.