Imelik tükk päraku piirkonnas 06.11.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

Mul oli pikka aega probleem kakamisega. Kakada oli valus ja vahel tuli ka verd, esines ka väga suuri tükke. Kuid siis avastasin, et päraku augu juures on imelik padjakujuline tükike. Olen seda juba kuu aega küünlaga ravinud. Nüüd ostsin ka salvi - hemorroidi oma. Ja tunnen kuidas see kogu aeg kipitab. Kui kaua hemorroidi ravimine aega võtab? Hetekl on väljaheitega kõik korras, pole kordagi olnud kõva ega verd pole ka tulnud.

Aga kas tegu võib olla hemorroidiga või mingi muu asjaga?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõige tõenäosem on, et tegu on hemorroidiga. hemorroidid on krooniline haigus ja see võib ikka ja jälle ägeneda. Soovitan siiski arstile näidata - iseravimine ei ole parim idee.