Pisted kõhus(?) 26.10.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen viimasel ajal täheldanud enese juures midagi väga imelikku. Nimelt viimasel ajal toimuvad alakõhus väga tugevad pisted. Õigemini ei oskagi öelda, kas need on täpselt alakõhus. Igatahes munasarjad ei tee valu, ei ole selline piste. Pigem nagu kuskil selja ja kõhu vahepealses alas. Kahtlustan, et pisted võivad olla seotud pärasoolega? Kas see on üldse võimalik, et pärasooles toimuvad tugevad pisted? Vahel harva on käinud õrnemad pisted ka istudes just seal piirkonnas (istudes on arusaada, et tegemist pärasoole piirkonnaga), kuid viimasel ajal on väga raske aru saada, kus kohas täpselt pistab. Igatahes on see meeletult valus.
Vahel on ka wc paberil näha verd, kuid seda ei ole pärast igat vetsuskäiku.
Kas oskate anda nõu, mis see olla võiks ning mida saaks kodus selle vastu ette võtta? Arsti juurde veel 7 päeva jooksul kahjuks minna ei saa.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pärasoole piirkonnas võib valu olla küll. Kuna kaasneb ka vere eritus defekatsioonil, siis põhjuse selgitamiseks oleks vaja teha koloskoopia. Kindlasti ei tee halba pärasoole küünlad, mis osad on ka valuvaigistava toimega. Käsimüügi küünlad on suhteliselt tagasihoidlikuma toimega, nii et soovitan siiski pöörduda perearsti poole.