Väljaheite kuju ja soolevähk 24.10.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Umbes nädalajagu olen tähele pannud, et WC-s käies tuleb kaka nagu väikeste pabulatena, mitte ühe suure massiga. Uurisin siis internetist ka ja see on üheks soolevähi sümptomiks. Nüüd on suur hirm, kas see üks sümptom võib ka tähendada kohe kõige hullemat. On ka arvatavasti hemorroidid, sest mõnikord harva on peale suuremat pressimist pisut valus ja ka pisut heledat verd paberil, mitte aga väljaheites. Muid vaevusi pole, kõht käib läbi praktiliselt iga päev, kaalulangust pole, isu on hea. Lugesin ka, et soolevähi pabulate tunnus on, et nagu lõigatud servaga, nüüd tunudvad kõik need pabulad lõigatud servaga... Kas peaksin kohe arstile pöörduma, sest muid kaebusi mul pole peale selle, et välja heite kuju on muutunud pabulateks, aga mitte ka kogu aeg, vahel ka "tavaline" väljaheide. Kardan kõige hullemat, sellepärast ka küsin arvamust. Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult rooja kuju järgi, kui puuduvad teised kasvajale viitavad sümptomid, kasvajat diagnoosida siiski pole võimalik. Kui Teie perekonnas (emal-isal, onudel-tädidel, vendadel õdedel pole pahaloomulisi kasvajaid olnud, siis ma ei näe Teie puhul isegi vajadust kasvajat välistavaid uuringuid teha.