Jala halb verevarustus, haava mitteparanemine 07.10.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Umbes 10 aastat tagasi hõõrus saabas või pükste alaserv jala sisekülge. Hiljem võttis jalg sinaka tooni. 3-4 aastat tagasi sain põletushaava ja see ei taha ka kuidagi ära paraneda.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Teil põletushaav pole 3-4 aastaga paranenud, siis on tegu tõsise probleemiga. Peaksite pöörduma kirurgi vastuvõtule - vajalik perearsti saatekiri.
Sääre välisküljel mitteparanev haavand viitab arteriaalse verevarustuse puudulikkusele. Kuna olete noor mees, siis kahtlustan, et tegu võib olla suitsetamise tagajärjel tekkinud veresoontekahjustusega.