Närvivalud - kas operatsiooni järgne tüsistus? Mida teha? 01.10.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Mul on varemalt olnud silmakohal närvivalu. Kirjutasin sellest augusti lõpus pealkirjaga “Silmanärvi valu” Olles nüüd silmaarsti juures veel kontrollis käinud saime selgeks, et kõõrdsilmsusega tegemist ei ole, võib-olla jääb siis närviharu ärrituse variant, nagu siinne närviarst varemalt pakkus.
Nüüd aga 2 nädalat on olnud asi eriti halb. Hommikul ärgates hakkab ülemise purihamba igemes valu (2008 oli juurekanali ravi), mis varsti kandub ka ülejäänud üla- ja alaigemetesse, lisaks ka sama e. parema peapoole meelekoha juurde (mitte tuikav, vaid tuim valu) ja natuke paremal pealael ning ninajuure paremas küljes samuti tuim valu. Valu samal ajal ka liigestes. Terve päve niisiis erinevast kohast valutav. Silmad on hommikuti ärgates väga-väga kuivad (seda juba aasta). Samal ajal säilib “vana hea” valu parema silma kohal (millest varem kirjutasin ja mis kestnud juba aastaid).
Iseendal tekkis järgmine hüpotees, et tegemist võib äkki olla 2007 a. ninakarbikute eemaldamise tagajärjel mingi närvi vigastamisega? Või mingi põletikuga (nina on aasta läbi vesine, nii olnud viimase 5 aastat kindlasti).

Kuna see asi on nii kummaline ja laiali kandunud, ei oska enam isegi mõelda, millise arsti juurde pöörduda – kas sama nina-kurguarsti juurde Tartus, kus tehti operatsioon? Närviarsti juurde? Hambaarsti juurde? Kõik läbi käia on omajagu rahaline ja ajaline kulu. Ehk oskate nõu anda, millele sümtomid viitavad ja millise arsti juurde minna. Ise arvan, et närviarst oleks vist esmane?

Tänades

Grete

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Te ajaliselt seostate valude teket operatsiooniga, siis silma kohal olev valu võib olla operatsiooni tüsistus. Liigeste valu aga ei oska küll kuidagi eelnevaga seostada. Soovitaksin oma murest rääkida perearstiga, kes saaks teha esmased analüüsid. Liigesvalud võivad olla reuma sümtomid. Peale läbivaatust saab perearst kindlasti täpsemalt soovitada kui mina kirja teel. Olles üldkirurg saan ma väita vaid seda, et minu eriala hädaga tegemist ei ole.