Operatsioon ja suitsetamine 25.09.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Minul on tulemas songa operatsioon üldnarkoosiga. Anestesioloogi visiidil sain soovituse teha hommikul enne operatsiooni 1 suits (olen suitsetaja), et ei tekiks hingamisspasmi operatsioonil. Samas operatsioonivoldikus on kirjas, et 4 tundi enne operatsiooni ei tohi suitsetada, et vältida maomahlade teket. Kumb variant oleks siis õigem?
Esimest korda tehakse üldnarkoos.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mõlemad on "õiged" väited - ühest küljest on suits halb, teisest küljest enne operatsiooni loobumine ka mitte päris õige aeg. Minu soovitus: tehke nii, nagu ütles anestesioloog.