Labakäe valu, kaks sõrme sinised, sinasus on valgunud peopessa. 06.09.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole oma äia pärast. Minu äiapapa on 67 a. ja hiljuti viibis Pärnu haiglas uuringutel, haiglasse viis teda kiirabi, kuna tekkisid imelikud häired peas, mälukaotus ja meeletu oksendamine. Haiglas tehti peaaju uuringud, kus öeldi, et on olnud 2 ajuinfarkti. Määrati ravi nagu ikka. Kui haiglast välja kirjutati, ei pandud tähele, et labakäe väikene sõrm on muutunud siniseks, tänasega on lood nii, et äi ei saa öösiti magada, kuna käsi meeletult valutab, sinisus on jõudnud peopessa ja tundub et varsti on ka kolmas sõrm haaratud. Käed on jääkülmad.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla käe arterite trombembooliaga. Ka aju infarktid võivad olla põhjustatud samast asjast. Ilma haiget nägematq/uurimata seda aga päris kindlalt väita ei saa.