Maovähendusoperatsioon 29.08.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen juba bybassi järjekorras. Järgmise aasta teises kvartalis .dr.I.Kauri juurde. No ei saa ma kellegi käest vastust, miks need järjekorrad nii pikad on. Sinna opile ei lähe tõesti lõbu pärast, vaid ikka vajadusest kaasuvate haiguste tõttu. Kas on mingit lootust, et need järjekorrad ka liikuma kiiremini hakkaks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Operatsioonide järjekord ei ole mitte arstide väljamõeldis, vaid peaasjalikult sõltub sellest, kuipalju haigekassa raviasutusele lepinguga raha eraldab. Peale kaaluvähendamise on ka teisi hädalisi, kelle terviseprobleemide lahendamisega ei saa üldse oodata, mistõttu nende ravi tehakse eelisjärejekorras - erakorralised patoloogiad, onkoloogilised haiged. Järgmise aasta II kvartal on aga juba poole aasta pärast. Kaaluprobleem oletan, on Teil aga kindalasti kümneid kordi kauem kestnud.