Ülekaal ja maovähendusoperatsioon 16.08.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mure kehakaalu pärast. Olen olnud terve oma elu "priske plika" .Olen 36 a ja 3 lapse ema, kaalun 100 kilo ja 166 cm pikk. Igapäev kepikõnd 8 km, toitumine kj programmi järgi, ei patusta maiustustega ega jookidega, olen juba ahastuses, ei suuda kuidagi kaalu alla saada. On tehtud 2 selja op.discid. Kas oleks mõeldav maovähendus op(sest teisi variante ma ei näe)? Ette tänades, "üks priske plika".

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Iseenesest on operatiivne kaalulangetamise võimalus täitsa olemas ja aktsepteeritud, kuigi see on nn. viimane võimalus ka kergekäeliselt sellele minna ei tohi. Mina ise selliste operatsioonidega ei tegele, küll aga minu head kolleegid dr. Kaur, dr. Ümarik ja dr. Miidla. Peaksite nende tohtrite (ühe neist) vastuvõtule Põhja Eesti Regionaalhaiglasse tulema. Registreerimine telef. 6171135. vajalik oleks perearsti saatekiri. bariaatriliste operatsioonidega tegeletakse ka Ida Tallinna Keskhaiglas ja Tartu Ülikooli Kliinikumis aga nende kontakte mul kahjuks sellisel moel ei ole.