Hemorroid/kasvaja 08.08.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 45.a naine, aastal 2001 diagnoositi mul hemorroidid. selle 11 a.jooksul on olnud paar korda suuremat veritsust ja korra isegi EMOs käinud ja siis vaatas kirurg, et hemorroid oli tühjaks jooksnud. Sellest on möödas nüüd 3 a. Aeg.-ajalt tekib põletik, päraku ümbrus on valus, roojamine teeb valu, vahel harva on ka väiksemat veritsust olnud roojamisel. Olen kasutanud apteegisalve ja küünlaid varem. Selle aasta mais oli pikk periood, kus hemorroid(id) oli põletikus, nähtaval ka väljaspool. Kasutasin mitu nädalat girudoprokt salvi ja nagu asi paranes, hemarroid tõmbus nagu sisse tagasi. Nüüd aga olen avastanud, et päraku ümbruses on seespool kõva tükk, näppudega nagu saaks kinni võtta väljaspoolt, mis iseenesest ei valuta, hemorroid väljas ei ole. Samas on kohati roojamisel et nagu väljaheide ei tule välja, nagu jääks kuhugi taha "kinni", valus ei ole. Päraku ümbrus küll natukene kipitab, nähtavasti on põletik ikkagi sees ja kasutan jälle salvi kompressina. Muretsema paneb, et viimastel kuudel on kaal langenud, mis on minu puhul ebatavaline. On küll olnud palju stressi, elukorralduse muudatused. Seedimine on olnud suhteliselt korras. Varasemalt on tehtud ultraheliuuringuid sooltest, viimasest on ka juba 10 aastat möödas. Mis tükiga võiks olla tegu? Kas on sellest võimalik vabaneda mingite ravimitega või peaksin kiiremas korras pöörduma arsti poole? Suguvõsas on erinevaid vähke, endal opereeriti mõned aastad tagasi emakas koos müoomidega ära. Mingit järelravi ei vajanud tookord.
Aitäh abi eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise kirjeldatud tüki suhtes peaksite kindlasti konsulteerima arstiga. Suurem tõenäosus on, et tegemist on hemorroidaalse trombiga ja selle organiseerumisega, kuid ei saa välistada ka kasvajalist protsessi, nagu ka ise kardate. Ainult kirja teel nende vahel diferentsimine on kahjuks võimatu.