Reieluu murd ja operatsioon 02.08.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Pühapäeva õhtul tehti reieluu parandamise operatsioon. Palavik on siiani 37,2-38,5 vahel, täna tehti ka vereülekanne ning saab mingeid süste kõhtu. Esines ka kõhulahtisus.
Küsimus: kas võib olla sepsise või veremürgituse oht nende sümptomite põhjal?
tänud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Palavik üle 38 on igal juhul alarmeeriv infektsiooni suhtes. Kõhulahtisus ei ole iseenesest sepsise tunnuseks. Vereülekanne tehakse verevaeguse ehk aneemia raviks, mis võib olla tingitud nii verekaotusest operatsiooni ajal, aga ka infektsiooniga kasnevast intoksikatsioonist. Kõhu naha alla tehakse tavaliselt tromboosi vastaseid rohtusid - ei viita sepsisele.
Kokkuvõtteks Teie poolt toodud faktide alusel ei saa sepsist ei kinnitada ega ka eitada.