Hormoonsüstid õlga-kas "ei või ja" ning kas on muud võimalused? 27.07.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ilmselt koormasin kevadel kaks nädalavahetust õla tööga üle. Perearstilt võtsin suunamise kirurgile. Tehti röngen ja ultraheli. tulemus: kõõlustupes vedelikku vähesel määral d.0,56cm; bursa subacromialis-subdeltoidea:vedelikku mõõdukalt d. 0,7x2 cm - raviks kaks hormoonsüsti. Loobusin, kuna sugulasel nende süstide mõjul (vist 3-4 korda) 80% töövõimetus.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ka suu kaudu ravimite võtmine, füsioteraapia ja ravikehakultuur peaks andma samuti tulemusi, kuigi aega võib minna rohkem. Kui ühe ortopeedi soovitatud ravis kahtlete, minge teise vastuvõtule teise arvamuse saamiseks.