Jala verevarustus 26.07.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Lahtise luumurruga jalga opereeriti kaks kuud tagasi, nüüdseks on pindmised haavad paranenud ja kips ära võetud. Jalg on siiani paistes. Jalga üleval hoides paistetus alaneb. Kuid mure on jala verevarustuse pärast. Karkudega kõndima minnes (haigele jalale mitte toetudes) või jalga all hoides, muutub see mõne hetkega tumepunaseks, vahel lillakas. Kasutan ka kirurgi poolt väla kirjutatud ravimit: Trental 400. Jalg ei valuta, kuid vahel külmetab. Kas kaebusi põhjustabki verevarustus? Mida veel tegema peaks, et see paraneks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjeldatud seisund ei ole normaalne, kuid peale traumat ja operatsiooni pole selles siiski midagi üleloomulikku. Teie vanust arvestades, ei usu, et Teie verevarustusel midagi viga peaks olema (kui Te just ahelsuitsetaja ei ole). Seisund peaks paranema, kui hakkate jalga sihipäraselt kasutama - rütmiline lihastöö parandab tunduvalt vereringet. Siin annab arutust aeg ja peate lihtsalt järgima oma raviarsti ettekirjutusi.