Vaevused pärast sapipõie operatsiooni 20.03.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! 28.02 oli mul laparoskoopiline sapipõie operatsioon. Kui varem tundsin aeg-ajalt raskustunnet ülakõhus, "kumendavat" tükki paremas küljes ja harva u päeva kestvaid nn gaasivalusid, siis nüüd on viimased vaat et pidevad. Ka tekib imelik suukuivus, samuti kiirgub ebameeldiv tunne vasaku roidekaare alla. Kuigi otseselt ei valuta, häirib ebamugav tunne isegi öist und.
Ultraheli näitas, et mul oli kaks pisikest kivi (need sain kaasa ka pärast oppi). Samuti tuvastas kirurg sapipõies n-ö armid olnud põletikest. Kahetsen, et opile läksin, sest nüüd enesetunne veel problemaatilisem kui varem. Kuidas peaksin edasi toimima?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Raske öelda. Teil pole operatsioonist veel 1 kuudki möödas. Osadel inimestel võtab ilma sapsapipõieta harjumine rohkem aega kui teistel. Lisaks võib olla tegu ka mõne operatsioonijärgse tüsistusega - verevalum, liited, jääkkivid juhades vms. Peaksite pöörduma Teid opereerinud kirurgi poole.