Kas uuesti sapikivid? 08.03.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on kuu aega tervis jamanud. Esimene nädal oli, et käisin vetsus, tuli pärakust verd (voolavalt ), vaatasin, ei olnud kuskilt katki ... mul olid samal ajal ka päevad ja tänu sellele kukkusin kokku, aga olin teadvusel ... see kestis terve nädala. Järgmine nädal oli enam-vähem korras kõik, verd tuli/tuleb ainult tilkadena, siis mul hakkas vererõhk jamama, süda hakkas puperdama sees. Kõhuvalud olid, terve keha hakkas sügelema, söögiisu ei olnud, kõht lahti, peavalu, oksendasin ... tegin isegi rasedustesti ( söön beebipille ), aga oli negatiivne. Ja nüüd on viimasel ajal olnud rinna all valud. Mul on eelnevalt olnud sapikivid, avastati kui last ootasin ... ja lõigati kohe ära, kui sünnitasin ja peale sünnitust tekkis laktoositalumatus, mille sain välja ravida, ja oli ka selline jama, et toit ei seedinud kõhus ära. Ma ise kardan kahte asja, et äkki on põletik kõhus või sapikivid on tagasi tulemas ... ma neid haigusi ja asju ei tea...

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pärasoolest vere eritus ja sapikivid on kindlasti kaks ise asja - esimene ei saa olla tingitud teisest. Vere eritus päarsoolest vajab igal juhul uurimist. Kõige rohkem tuleks karta kasvajat - Teie vanust arv estades vähetõenäoline. Arvesse tuleb ka haavandiline koliit, hemorroidid jne. Soovitan pöörduda perearsti poole.