Suure varba liigese küljel muhk - kas eemaldada kirurgiliselt? 14.02.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Trauma tagajärjel lapsepõlves parema suure varba liigese küljel muhk. Kas on mõttekas seda muhku kirurgilisel teel eemaldada? Pean kasutama laiu jalanõusid. Ebamugav.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Oleneb, kui palju see Teid segab. Operatsioon on põhimõtteliselt võimalik aga arvestama peab selle järgselt olete mõne aja liikumisvõimetu. Sellises eas operatsiooni tegemisel peab olema eelnevalt kontrollitud ka jalgade verevarustus - halva verevarustuse korral oht haavade mitteparanemisele.