Muhk rindkere peal 26.04.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere mul tekkis rindkere peale naha alla väike kõva muhk, kuskil pool aastat tagasi. Aga nüüd paar päeva tagasi läks ta punaseks ja valusaks. Mure selles, et ei viibi ise Eestis ja plaanis tulla alles paari nädala pärast, kas peaksin sellega kohe arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nii pildi kui kirjelduse järgi võiks see olla põletikuline ateroom - rasunäärme tsüstkasvaja, mis on infitseerunud. Kindlasti väga ebam,ugav ja valus, võib anda ka palavikku. Põletikulise protsessi korral tavaliselt tsüst lihtsalt avatakse (lõigatakse lahti) ja sellega põletik laheneb. (Ka spontaanselt võib tsüst lõhki minna ja koldat haisvat mäda välja ajama hakata). Peale seda tsüst aga reeglina hakkab uuesti kasvama. Lõplik ravi on operatiivne - tsüsti täielik eemaldamine.