Bakeri tsüst ja vesi põlvedes 29.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, seoses põlvevaludega tehti mulle ultraheliuuring, millega avastati 1,5 cm suurune Bakeri tsüst ühest põlvest ja mõlemast jalast väike kogus vett.
Tsüsti ei eemaldatud ja vesi jäeti samuti põlve.
Nüüd olen aga kuulnud tuttavate käest , et igasugune vesi tuleks põlvest siiski eemaldada, kuna pärast see läheb seal "halvaks" ja võib midagi juhtuda.
Arst aga ütles, et väike kogus vett on täiesti normaalne.

Kuidas siis tegelikult sellega on ? Kas Baikeri tsüsti ja vee jalga jätmine on õige teguviis või peaksin pöörduma mõne teise eriarsti juurde sooviga eemaldada põlvedest vesi ja ka tsüst?
Traumasi vahetult ennem probleemi algust olnud ei ole.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Liigeses väike kogus vedelikku on normaalne. Igasuguse põletiku korral vedeliku hulk liigeses suureneb. Liigesest vedeliku eemaldamine on üldiselt näidustatud vaid trauma korral ja kui seal on veri. Mõlema liigese haaratuse korral on tõenäosem, et tegu on mingi reumaatilise haiguse ja mitte vigastusega. Bakeri tsüst on antud juhul ilmselt juhuleid ja ei vajaks tähelepanu.