Hüppeliigese lömastus 28.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

kaks nädalat tagasi astusin valesti ja käis päris mitu raksu läbi jalast.
pöördusin Rakvere kiirabisse, seal tehti kaks pilti ja pandi kipsi.
5 päeva pärast käisin kirurgi juures (dr Väljaots), kes vaatas jalga, pani kipsile poltrit juurde ja jälle koju.12 päeva pärast käisin dr Annuse juures sport med kliinikus.Tema kirjutas mulle välja hüppeliigese ortoosi. Eelmine reede sain ortoosi kätte, proovisin teha ka väikeseid samme, kuid õhtuks paistetas jalg jälle ülesse. Dr Väljaots tegi ka mulle saatekirja MRT-sse, sain aja 08 aprillile.
Kas Tallinas poleks võimalik kuidagi varem saada MRT-sse? Äkki on mõni liiges liiga puruks, et ise kokku kasvaks? Nüüd olen jälle voodis, kuna ortoosi kandes tekib paistetus. Äkki tuleks kipsi edasi kanda? Olen kuulnud midagi ka sünteetilisest kipsist. Kas soovitate ka verevalumite leevenduseks kaaniravi?
Mida kasutada verevalumite leevenduseks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Trauma puhul on põhiline rahu. Tavalise kipsi ja sünteetilise kipsi vahe on vaid kaalus - mõlema funktsioon on liigesefikseerimine. verevalumite leevendamiseks võiksite kasutada Lioton 1000 geeli. Kui röntgen luumurdu ei näita, siis ilmselt seda ei ole, MRI-s näeb ka pehmete kudede kahjustusi. vaevalt, et kuskil kiiremini saab kui 10. aprill