Pulseeriv tunne ülakõhus 26.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tunnen ülakõhus, "kolmnurgast" natuke all pool aeg-ajalt midagi pulseerivat, kui katsun on tunda ka mingi kogum või tükk vms, mis otseselt tuksubki. Tihti on see hommikul või õhtul magama minnes. Tunnen, et kui kõhtu pingutan, jääb see kõhulihaste alla.
Tehtud on hiljuti ka vereproovid ja need olid korras.
See ei valuta üldse, aga samas natuke hirmutab, see on olnud mul juba nüüdseks üle aasta nii, olen tundnud ka selle liikumist.
Käisin ka gastroenteroloogi juures, tema sellest suurt probleemi ei teinud, aga kas see ongi siis normaalne?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui see on Teil vaid tunne ja selle taga pole midagi konkreetset, siis ei näe põhjust muretsemiseks. Kahjuks ei selgu Teie kirjast, mis uuringud Teile tehtud on.