Suurenenud lümfisõlm pärast roospõletikku 14.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minu 5-aastasel lapsel oli ligi 2 kuud tagasi näos (kõrvast eespool) roospõletik. Kõrva taha tekkis suurenenud lümfisõlm, mis ei ole tänaseni kadunud. See on väiksema herne suurune. Kas see on normaalne või peaksin muret tundma ja uuesti perearsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Lümfisõlme suurenemine peale põletikku on normaalne reaktsioon. Kui mujal lümfisõlmi ei ole, siis ei näe põhjust paanikaks. Kui kunagi perearsti poole pöördute, siis ühtlasi võiks ka sellele küsimusele tähelepanu pöörata.