Dieet peale sapipõie operatsiooni 09.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, Jaan Tepp. Mul on väga vaja Teie abi. Asi on selles, et mul eemaldati 1.5 kuud tagasi sapipõis. Mul on liigne kaal ja tahaks natuke dieeti pidada. Kardan, kuna ei tea, kas ma ikka tohin?
Kui on ikka dieet lubatud, siis tahaks Teile kirjeldada seda: ta kestab 12 päeva.
1p.- 1liiter keefiri.
2p.- 4-6 apelsini.
3p.- 2-3 paki kohupiima.
4p.- 0,5-1 liitrine purk kabatšoki mari.
5p.- 100 g mõru šokolaadi .
6p.- 1 kg õunu.
7p.- 300 gr juustu.
8p.- 1 l tomatimahla ja juurviljadest salat.
9p.- 400 g loomaliha keedetud.
10p.- salat tomatitest, kurkidest.
11p.- 2-3 pakki kohupiima.
12p.- 1 kg õunu.
ning dieedi ajal võib juua rohelist teed suhkruta.Peale 18,00 ei tohi süüa!
Olen juba seda dieeti püüdnud teha ja mu jaoks ei ole ta raske. Ega ei juhtu midagi, kui ma ühe korra seda dieeti pean (12 päeva)??

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minu arusaamise järgi, ei tohiks selline dieet peale sapipõie eemaldamist midagi halba teha.