Menisk operatsioonijärgselt 09.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Minu mure on järgmine: käisin artroskoopial neli nädalat tagasi, kus selgus, et menisk oli rebenenud. Arst kahjuks ei öelnud, kas ta tegi sellele õmblused või võttis killu välja, aga samal õhtul, kui haiglast koju sain, painutasin seda põlve vist liialt ja käis üks krõks, mis tekitas korra valusööstu. Järgmisel ja ülejärgmisel päeval tegi põlv sellist mulksuvat häält, kui seda painutada. Hääl oli üsna vali, aga kadus siiski mõne aja pärast. Alustasin ka ravivõimlemisega, aga nüüd, kui on juba suhteliselt kaua aega möödas, teeb põlv ikka veel valu ja painduvus ei ole sama, mis enne, eriti kui tõsta säärt tahapoole, siis kusagil 90 kraadi saab tõsta, aga kanda vastu reit ei saa üldse asetada. Samamoodi on valus kükitada. Käisin korra ujumas ja põlves oli tunda sellist ääretut ebamugavust, nagu miski oleks seal sees. Siit ka minu küsimus: kas see on vaid opijärgne taastumine või äkki tegin uuesti meniski katki? Kuna olen spordis väga aktiivne, siis tahaks ikka põlve korda saada.
Ette tänades:
G.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Väga raske on mul kirjelduse järgi midagi kindlat väita. Kohe peale operatsiooni meniski vigastamine on väheusutav aga siiski mitte võimatu. Meniski vigastuse korral minu teada ei õmmelda, lahtine osa eemaldatakse. Taastumine peale artroskoopilist operatsiooni on väga individuaalne. 4 nädalat pole üle mõistuse kaua. Soovitan konsulteerida Teid opereerinud ortopeediga, tema teab liigese kahjustuse ulatust.