Eemaldatud rasvkasvaja arm 07.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mure selline, et 2009 eemaldati kirurgilisel teel healoomuline rasvkasvaja seljalt. Arm kasvas ilusti kinni, aga mõne aja pärast hakkas nn punnitama, sügelema. Nüüdseks näeb arm välja selline nagu pildil, sügeleb, on valulik, päikest saades on punane ja suureneb. Arm on ebaesteetiline ja nähtaval kohal.

Milles võiks asi olla?

Kas uus op parandaks olukorda või kordub see uuesti?

Ette tänades,
I

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks mina armist pilti ei näe. Tegu võib olla nn. kelloidarmiga. See on organismi omapära, vastata vigastusele kudede hüpertoofiaga. Soovitan pöörduda plastikakirurgi poole. Armi ektsisioon (väljalõikamine)on võimalik, kuid kahjuks pole parem tulemus alati garanteeritud. Kuid kui ei proovi, pole ka mingit muud võimalust. Peale operatsiooni peaks kohe alustama ravi silikoonplaastritega ja haavageelidega, et vältida uue kelloidarmi teket.