Valu pärakus 01.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen juba lugenud teiste poolt esitatud küsimusi ja kuna mul tekkis ka kuu või rohkem tagasi punn päraku piirkonda. Ta ei veritse iga päev, kuid ebamugavustunne on küll.
Varem oli mul pidevalt probleeme kõhukinnisusega, kui tööga seoses pidin käima messidel, piinlesin mitu päeva selle probleemiga.
Enne kui punni polnud, esinesid vahel öösiti valu, mis ajas üles ja peale valuvaigistit ja tunnikest üles olekut, see kadus.
Seoses elukoha muutumisega on ka mu liikumine vähenenud, elame linnast väljas ja töö on endiselt istuv.
Nüüd olen hommikuti peale kohvi joomist n.ö kõhu käima saanud. Kuid eile öösel ajas see valu mind jälle üles.
Kuid mis arsti juurde peaksin pöörduma, kuna perearst on teises linnas, siis kas eriarsti juurde vist peaks olema saatekiri?
Täna ostsin ka küünlaid, mida saab käsimüügist, kas need aitavad, näitab aeg. Lugesin ka kusagilt, et kaaniravi on hea, mis Teie arvate?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kaaniravisse hemorroidide puhul ei usu. Peaksite pöörduma kirurgi poole. Ilma perearsti saatekirjata, tuleb visiidi ja ravi eest ise tasuda.