Varbaluu murru järelravi 27.02.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Murdsin trennis parema jala väikse varba luu. Praeguseks on jalg olnud 3 nädalat kipsis ja 2 nädalat veel ees.
Mis mind ootab pärast kipsi ära võtmist? Kui röntgen näitab, et murd on kokku kasvanud, siis kas varvas ongi terve või pean kuidagi edasi ravima või eriliselt käituma selle jalaga? Kui kaua üldiselt aega läheb, et taas (tantsu) trenniga tegeleda?
Suur tänu vastuse eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega luumurru ravi muud ei olegi, kui tuleb mingi aeg rahu anda - see paraneb ise. Kindlasti peale kipsi eemaldamist on mingi aeg valus. Arvan, et 8 nädala pärast peale murdu, võite treeningutega alustada.