Haava paranemine, voodipäeva tasu 15.02.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
selline küsimus, et käisin pimesoole opil, peale seda võeti niidid välja ja haav oli lahtine veel, tõmmati nende plaastrikestega kinni ja täna arsti juures käies ütles perearst, et see ei kasvagi täiesti ilusti kinni, et jääbki väike mm suurune vahekene sisse, kas ongi nii?
Ja siis veel küsimus, et lugesin palatis mapist, et kui tuled haiglasse tagasi tüsistuse tõttu, ei pea haigla voodimaksu maksma... käisin opil ja lasti kaks päeva hiljem mind koju ja samal päeval, kui koju lasti, läksin öösel tagasi haiglasse ja olin sees veel 7 päeva... arst ka nagu ei mainind et vooditasu vaja maksta, aga arve tuli koju...

ette tänades
A

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Milline jääb Teie arm, ei oska haava nägemata öelda. Kui haav paraneb üle põletiku ja jääb kole arm , on seda võimalik hiljem ka kirurgiliselt korrigeerida - arm välja lõigata ja uuesti õmmelda.
Mis puutub voodipäeva tasusse, siis erinevatel haiglatel on selle osas erinevad eeskirjad. kahjuks pole nende kõigiga kursis. Põhja Eesti Regionaalhaiglas, kus mina töötan, tüsistuste tõttu taashospitaliseerimine ei ole põhjus voodipäevatasust vabastamiseks.