Nahaalused näsad ja küür 06.02.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul selline probleem, et vasaku käe siseküljel on naha all 2 sellist krõmpsutaolist näsa v muhku. Algul oli 1, kuid nüüd on teine juurde kasvanud. Kunagi, kui käisin kirurgi vastuvõtul, siis ta katsus ja ütles, et need probleeme ei tekita ja neid eemaldades on pigem see, kui suureks lasen kasvada, st et kui suur jääb arm käele. Kuid tahaks eemaldada ikkagi.
Kuhu peaksin pöörduma?
Teine küsimus on see, et väiksena käisin tänaval pea maas ja nüüd on siis kaelal selline muhk, nagu oleks küür seljas.
Kas seda saab eemaldada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Alustan lõpust - kuni "küüru" pole ise näinud, on raske arvata millega tegu ja ka ravi on sellisel juhul raske soovitada. Peaksite pöörduma uuesti kirurgi poole - enne peab siiski perearstilt saatekiri olema.