Pärast sapikivide operatsiooni 03.02.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul eemaldati sapipõis 27.01.2011. Tahaks küsida, kui tähtis on süüa 5 korda päevas või 3 korda piisaks? Ja, vastake palun, millal võin elada suguelu ??? Ootan Teie vastust. Aitäh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

5 korda söömine on Teile ordineeritud selle pärast, et Te ühe korraga liiga palju ei sööks. Arvan, et praegu võiksite juba üle minna oma normaalse elu ja söömisrütmi juurde.
Suguelu suhtes küll mingeid piiranguid ei ole - nii kui tahtmine on ja enesetunne lubab. Partner võiks siiski ettevaatlik olla - mitte, et midagi juhtuda võiks, vaid haavad võivad Teile siiski mingil määral valu teha ja seega liiga tormakas lähenemine võib hea asja ära rikkuda.