Paistes põlv 16.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere !
Mul on selline mure:
nimelt 2 aastat tagasi kukkusin ma trennis joostes põlvele suure hooga. Algul arvasin, et pole midagi, et ainult nahk maas, puhastati põlv ära ning pandi jääkott peale. Järgmine päev mõtlesin, et näitan igaksjuhuks perearstile, et ta kirjutaks mulle tõendi ja vajadusel saadaks kuhugi edasi. Perearst võttis suht kergelt seda, ta ei tahtnud seda üle vaadatagi, veel vähem kuskile edasi saata. Nii ma siis ravisin oma põlve elastiksidet peal kandes, kuna põlve oli valus kõverdada. Kui oli kuu möödas ja haavad paranenud, kuid paistes, vesi põlves ja kohati tundetu põlv otsustasin otse päevapalatisse minna, kuna seal on kirurg ka kohapeal. Ta vaatas ka mu põlve, tegi röntgeni, kuid ei olnud midagi - kõik korras. Põlves oleva vee kohta mainis, et seda on vähe, et parem mitte puutuda. Kirjutas mulle tablette välja. Lükkus veel mingi 4 kuud vast edasi, aga ikka midagi polnud muutunud, oli paistes ja tundetu. Võtsin ühendust seejärel spordiarstiga. Ta mainis, et ma peaks mõnda aega puhkama, vähem sporti tegema, et siis läheb üle, ta mainis, et kasutaks plaastreid, kui plaastrid said otsa, võtsin temaga uuesti ühendust, mainis et pihustaks Dicloflexi peale, et muud pole midagi teha. Kui mul jalale suurem koormus tuleb, muutub põlv siniseks. Nüüd aasta tagasi käisin spordiarsti juures kontrollis ja mainisin ka põlve, ta vaatas ja katsus ja ta tundis et on mingi punn põlvekedra peal - seal olevat olnud ikkagi verevalum, mida polnud kuidagi ravitud ja praegu pole mõtet ka midagi ette võtta, tuleb nagunii tagasi. Kuid ta soovitas trennide ajal kanda põlveriba.
Nüüd ma siis kannan põlveriba toeks, kuid põlv ikka läheb siniseks, on kogu aeg paistes ja ei tunne mõnda kohta ning vahepeal annab kerget valu tunda.
Kas ma peakski selle nii jätma või asja edasi laskma uurida? Kui uurida, siis kelle poole ma pöörduma peaks? Või mida üldse soovitaksite mul teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tavalise röntgeniga saab diagnoosida vaid luuvigastusi. Sidemete ja meniski vigastuse tuvastamiseks oleks vaja magnettomograafiat. Soovitan Teil pöörduda ortopeedi poole.